poniedziałek, 24 września 2018

Śledztwo przeciwko kobiecie podejrzanej o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych

Śledztwo przeciwko kobiecie podejrzanej o posiadanie znacznej ilości  substancji psychotropowych

Prokuratura Rejonowa w Złotoryi nadzoruje prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Złotoryi śledztwo przeciwko 27-letniej Karolinie H. podejrzanej o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych tj. o czyn z art. 62 ust. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.

1408 sztuk tabletek extasy i ponad 70 gramów amfetaminy

Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzanej, położonego w centrum Złotoryi, policjanci ujawnili i zabezpieczyli 1408 sztuk  tabletek extasy /MDMA/ oraz ponad 70 gramów amfetaminy.

Trzymiesięczny areszt

Kobiecie, po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Złotoryi, prokurator ogłosił zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Złotoryi zastosował wobec Karoliny H.  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo w warunkach recydywy

Karolina H. zarzucanego jej czynu dopuściła się w warunkach recydywy, albowiem w czerwcu 2017 roku opuściła zakład karny, gdzie odbyła karę 1 roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków .

W toku prowadzonego przeciwko Karolinie H. śledztwa badany jest także wątek wprowadzania do obrotu  środków  psychotropowych.

Za zarzucane podejrzanej przestępstwo popełnione w warunkach recydywy grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-09-24
Data udostępnienia informacji: 2018-09-24
Liczba odsłon: 471