poniedziałek, 03 września 2018

Sprawca brutalnego rozboju z 2011 roku ujęty dzięki badaniom DNA

Sprawca brutalnego rozboju z 2011 roku ujęty dzięki badaniom DNA

Wyniki badań DNA pozwoliły na ustalenie jednego ze sprawców brutalnego rozboju sprzed 7 lat.

Do zdarzenia doszło w grudniu 2011 roku w Markach. Sprawcy wdarli się do domu pokrzywdzonej, torturowali ją, a następnie po wskazaniu przez kobietę miejsca przechowywania pieniędzy, dokonali kradzieży 70 tysięcy złotych.

Przez lata sprawcy pozostawali niewykryci. W sierpniu 2018 roku prokuratorzy uzyskali opinię biegłych z zakresu badań biologicznych, z której wynika, że jeden z licznych pozostawionych na miejscu zdarzenia śladów DNA należy do uprzednio wielokrotnie karanego mieszkańca powiatu wyszkowskiego – Adama K.

Powyższe umożliwiło prokuratorowi zatrzymanie podejrzanego oraz przedstawienie mu zarzutu popełniania przestępstwa rozboju w warunkach recydywy, za które grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

W dniu 31 sierpnia 2018 roku sąd rejonowy uwzględnił wniosek Prokuratury Rejonowej w Wołominie i zastosował wobec 44-letniego Adama K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Informacje uzyskane w związku z czynnościami procesowymi wykonanymi z udziałem podejrzanego powodują, że śledztwo ma charakter rozwojowy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-09-03
Data udostępnienia informacji: 2018-09-04
Liczba odsłon: 731