piątek, 09 grudnia 2016

Sprawcy podwójnego zabójstwa w Lublinie z prokuratorskimi zarzutami

Sprawcy podwójnego zabójstwa w Lublinie z prokuratorskimi zarzutami

W dniach 3 i 4 grudnia 2016 roku w Lublinie doszło do dwóch zabójstw. W niedzielę (04 grudnia 2016 roku) odnalezione zostały zwłoki mężczyzny. Następnego dnia w opuszczonym budynku odnaleziono ciało kobiety. W toku intensywnych czynności prowadzonych przez prokuratorów i Policję dokonano zatrzymań trzech mężczyzn: Jakuba K., Marcina S. oraz Henryka S.

Doszło do dwóch zbrodni

Podejrzani Jakub K. i Marcin S. doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ usłyszeli zarzuty dwóch zabójstw. W dniu 03 grudnia 2016 roku wspólnie i w porozumieniu dokonali oni zabójstwa mężczyzny. Sprawcy kopali pokrzywdzonego po całym ciele, bili twardym przedmiotem po głowie oraz zadawali ciosy nożem. Natomiast w dniu 04 grudnia 2016 roku Jakub K. i Marcin S. dokonali zabójstwa kobiety. Pokrzywdzona była przez nich duszona rękami za szyję, a także wielokrotnie uderzana tępym i twardym przedmiotem po głowie, twarzy, nogach i rękach.

Z ustaleń poczynionych w toku postępowania wynika, że prawdopodobnie alkohol był przyczyną konfliktu do jakiego doszło pomiędzy ofiarami, a sprawcami, zaś jego skutkiem była zbrodnia do której doszło.

Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował obu podejrzanych na okres 3 miesięcy.

Zarzuty za pomocnictwo

Trzeci z zatrzymanych mężczyzn – Henryk S. usłyszał zarzut pomocnictwa do zbrodni zabójstwa oraz zacierania śladów przestępstwa.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Zbrodnia zabójstwa z art. 148 par. 1 kodeksu karnego zagrożona jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za pomocnictwo w dokonaniu tej zbrodni (art. 19 par. 1 kodeksu karnego). Natomiast za przestępstwo poplecznictwa z art. 239 par. 1 kodeksu karnego grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Administrator
Informację udostępnił: Administrator
Data wytworzenia informacji: 2016-12-09
Data udostępnienia informacji: 2016-12-09
Liczba odsłon: 941