poniedziałek, 26 listopada 2018

Sprawcy rozboju i pozbawienia wolności mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego tymczasowo aresztowani

Sprawcy rozboju i pozbawienia wolności mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego tymczasowo aresztowani

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim, prowadzi śledztwo w sprawie dokonanego w dniu 4 listopada 2018 roku pobicia połączonego w pozbawieniem wolności oraz rozboju na osobie mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego.

Zatrzymania sprawców

W początkowej fazie śledztwa na polecenie prokuratora dokonano zatrzymania Marcina M, a następnie ogłoszono mu zarzuty pobicia, pozbawienia wolności oraz rozboju na osobie pokrzywdzonego. Dodatkowo podejrzany usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. 

Równolegle trwały intensywne czynności procesowe, zmierzające do ustalenia tożsamości drugiego z napastników. W dniu 21 listopada 2018 roku zatrzymano Kamila B., któremu przedstawiono zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu z Marcinem M. 

Trzymiesięczne areszty

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim zastosował wobec podejrzanych, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Zarówno Marcin M. i Kamil B. byli już karani, w tym za przestępstwa przeciwko mieniu. 

Ustalenia śledztwa 

Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego, dwóch mężczyzn, w porze nocnej, podjechało do niego samochodem na jednej z ulic na terenie Twierdzy Modlin, gdzie został on przez nich pobity i wrzucony do bagażnika auta.

Mężczyzna został następnie przewieziony na teren powiatu płońskiego, gdzie wyciągnięto go z bagażnika, po czym ponownie pobito i okradziono, między innymi z telefonu komórkowego. Następnie został pozostawiony przez sprawców bez wierzchniej odzieży w odludnym miejscu. Pokrzywdzonemu udało się dotrzeć do drogi lokalnej, gdzie został on przypadkowo zauważony przez patrol policji. Pokrzywdzony wskazał Policji, że zna osobiście jednego ze sprawców, natomiast nie był on w stanie wskazać tożsamości drugiego z napastników. 

Podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-11-26
Data udostępnienia informacji: 2018-11-23
Liczba odsłon: 442