czwartek, 27 września 2018

Trzej obywatele Armenii zatrzymani za próbę przemytu kokainy

Trzej obywatele Armenii zatrzymani za próbę przemytu kokainy

Prokuratura Rejonowa Warszawa – Ochota nadzoruje postępowanie przeciwko trzem obywatelom Armenii, którzy usiłowali przemycić kokainę.

Mężczyźni w ubiegłym tygodniu zostali zatrzymani na Lotnisku Chopina za próbę przemytu ponad 770 gramów kokainy. Przerzut narkotyków udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej we współdziałaniu z policjantami z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania

Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa – Ochota, gdzie usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 55 ust. 3 w związku z art. 55 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Podróżowali tranzytem do Erewania

Trzech obywateli Armenii w wieku 23, 35 i 44 lat podróżowało tranzytem z Barcelony przez Warszawę do Erewania. Po przylocie mężczyźni nie opuścili strefy tranzytowej lotniska oczekując na dalszy lot do Armenii. Ich nerwowe zachowanie zwróciło uwagę mundurowych, dlatego podchodząc do odprawy paszportowej zostali poproszeni o przejście do kontroli szczegółowej.

Narkotyki przemycane w czterech pakunkach

Jak się okazało u każdego z podejrzanych znaleziono od 200 do 300 gramów substancji, łącznie cztery foliowe pakunki, ukryte w bieliźnie. Wstępna analiza proszku wykazała, że jest to wysokiej jakości kokaina, co dodatkowo potwierdziła dalsza ekspertyza przeprowadzona w laboratorium kryminalistycznym SG.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-09-27
Data udostępnienia informacji: 2018-09-26
Liczba odsłon: 404