poniedziałek, 18 lutego 2019

Trzymiesięczny areszt dla podejrzanego o spowodowanie i ucieczkę z miejsca wypadku skradzionym pojazdem

Trzymiesięczny areszt dla podejrzanego o spowodowanie i ucieczkę z miejsca wypadku skradzionym pojazdem

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Adama K. podejrzanego m.in. o kradzież z włamaniem do samochodu oraz spowodowanie i ucieczkę z miejsca ciężkiego w skutki wypadku komunikacyjnego.

Kradzież z włamaniem do samochodu o wartości 250 tysięcy złotych  

Podejrzany Adam K. dokonał na terenie Niemiec kradzieży z włamaniem samochodu osobowego marki BMW M2 o wartości około 250 000 złotych. Jadąc skradzionym pojazdem w miejscowości Wykroty na terenie powiatu bolesławieckiego został zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol ruchu drogowego.

Ucieczka przed Policją i spowodowanie wypadku

Przed przystąpieniem do kontroli podejrzany podjął ucieczkę skradzionym pojazdem. Funkcjonariusze policji udali się za nim w pościg. W trakcie pościgu podejrzany Adam K. jadąc z prędkością, znacznie przekraczającą dozwoloną, a zarazem niedostosowaną do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym drogą z pierwszeństwem przejazdu pojeździe marki Subaru, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z tym pojazdem.

W następstwie wypadku pasażerka pojazdu marki Subaru doznała ciężkich obrażeń ciała zagrażających realnie jej życiu, a kierowca tego pojazdu obrażeń skutkujących rozstrojem zdrowia na czas powyżej siedmiu dni. Sprawca wypadku Adam K. zbiegł z miejsca zdarzenia.

Zatrzymanie sprawcy 

Podjęte przez Prokuraturę Rejonową w Bolesławcu i Komendę Powiatową Policji w Bolesławcu czynności dowodowe doprowadziły do szybkiego zidentyfikowania sprawcy tego zdarzenia. Podejrzany, 27 – letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie przedstawiono mu zarzuty popełnienia trzech przestępstw kradzieży z włamaniem pojazdu marki BMW M2, przestępstwa niezatrzymania do kontroli na polecenie funkcjonariuszy Policji oraz przestępstwa spowodowania i ucieczki z miejsca ciężkiego w skutkach wypadku komunikacyjnego.

Adam K. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Podejrzanemu za zarzucane przestępstwa grozi kara łączna do 20 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-02-18
Data udostępnienia informacji: 2019-02-17
Liczba odsłon: 462