wtorek, 08 stycznia 2019

Tymczasowe aresztowania wobec podejrzanych o przemyt znacznych ilości narkotyków

Tymczasowe aresztowania wobec podejrzanych o przemyt znacznych ilości narkotyków

Prokuratura Rejonowa Warszawa – Praga Północ prowadzi wspólnie z funkcjonariuszami Zarządu w Białymstoku CBŚP postępowanie dotyczące przemytu znacznych ilości narkotyków. Policjanci przejęli narkotyki przemycone do Polski z Holandii.

Usłyszeli prokuratorskie zarzuty 

W toku podjętych czynności zatrzymano dwie osoby, które w Prokuraturze Rejonowej Warszawa – Praga Północ usłyszały zarzuty dokonania wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości narkotyków.

Trzymiesięczny areszt 

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Warszawie o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec obu podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Ustalenia śledztwa 

Policjanci z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji, od kilku miesięcy pracowali nad sprawą dotyczącą wewnątrzwspólnotowego obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że przemycone narkotyki mogły być rozprowadzone na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego. Policjanci ustalili, że kilkuosobowa grupa może dokonać przemytu znacznych ilości narkotyków z Holandii do Polski.

Narkotyki w pudełkach po butach 

Działania, podczas których zatrzymano dwie osoby, zostały przeprowadzone w miniony weekend w Warszawie. Wówczas to, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty, który jak się okazało nie posiadał prawa jazdy, za co również odpowie. W wynajętym przez niego samochodzie, za fotelem pasażera oraz w bagażniku funkcjonariusze znaleźli ukryte narkotyki. Większość środków odurzających popakowana była w pudełka po butach. Łącznie zabezpieczono niemal 1900 sztuk tabletek ecstasy, 1 litr GHB (tysiąc tzw. kropli gwałtu), oraz prawie 3 kilogramy amfetaminy.

Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-01-08
Data udostępnienia informacji: 2019-01-07
Liczba odsłon: 707