wtorek, 18 września 2018

Tymczasowy areszt wobec mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad żoną oraz próbę zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem

Tymczasowy areszt wobec mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad żoną oraz próbę zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rawie Mazowieckiej, sąd aresztował 47 – letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty dotyczące znęcania się nad żoną i próby zabicia ze szczególnym okrucieństwem własnego psa. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.

Mężczyzna został zatrzymany w dniu 15 września 2018 roku, w związku ze zdarzeniem do którego doszło na terenie posesji, gdzie zamieszkuje, w jednej z miejscowości powiatu rawskiego.

Ustalenia śledztwa

Jak wynika z dokonanych ustaleń, będąc w stanie nietrzeźwości, na oczach swojej 11 – letniej córki, bez powodu uderzył psa rasy mieszanej, a następnie złapał go za łapę i wrzucił do prawie pełnego szamba, po czym przykrył otwór blachą i drewnianym wiekiem. Widząc agresję ojca dziewczynka z płaczem pobiegła do domu i opowiedziała o tym swojej matce. Kobieta powiadomiła sąsiada i wezwała na pomoc straż pożarną. Zamieszkały w sąsiedztwie mężczyzna niezwłocznie pojawił się na miejscu zdarzenia i zdołał wyciągnąć psa z szamba, ratując mu życie. Do czasu przyjazdu straży pożarnej, zwierzę trafiło pod opiekę właścicielki. Niebawem do miejsca zamieszkania podejrzanego wezwana została także policja. Funkcjonariusze zatrzymali 47 – latka. Stężenie alkoholu w jego organizmie przekraczało 3 promile.

Podczas przesłuchań świadków okazało się, że mężczyzna od dwóch lat znęcał się psychicznie nad swoją żoną. Będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, ubliżał kobiecie, groził jej także pozbawieniem życia.

Nie przyznał się do zarzutów

Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rawie Mazowieckiej. Usłyszał zarzuty dotyczące psychicznego znęcania się nad żoną i usiłowania zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Podczas przesłuchania nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował ten środek na okres 3 miesięcy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa  

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-09-18
Data udostępnienia informacji: 2018-09-18
Liczba odsłon: 562