poniedziałek, 17 września 2018

Usiłował zabić dziewczynę, która chciała się z nim rozstać, a teraz zasiądzie na ławie oskarżonych

Usiłował zabić dziewczynę, która chciała się z nim rozstać, a teraz zasiądzie na ławie oskarżonych

Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej zakończyła śledztwo dotyczące usiłowania zabójstwa. Do Sądu Okręgowego w Gliwicach został skierowany akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z.

Grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności

Mężczyzna został oskarżony o usiłowanie zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (art. 13 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 148 par. 1 kodeksu karnego i art. 156 par. 1 pkt 2 kodeksu karnego). Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Zarzucanego czynu oskarżony dopuścił się w warunkach tzw. multirecydywy (art. 64 par. 2 kodeksu karnego). W przeszłości był on bowiem skazany między innymi za przestępstwo zgwałcenia (art. 197 par. 1 kodeksu karnego). Karę pozbawienia wolności orzeczoną za to przestępstwo Arkadiusz Z. odbywał do 22 listopada 2014 roku.

Oskarżony nie godził się na zakończenie związku

W toku śledztwa ustalono, że Arkadiusz Z. i Milena D. przez ostatnie 2 lata pozostawali w nieformalnym związku. Z uwagi na nadużywanie przez Arkadiusza Z. alkoholu i środków psychoaktywnych Milena D. chciała zakończyć ten związek. Arkadiusz Z. nie chciał zgodzić się na zakończenie związku.

W dniu 25 maja 2018 roku oboje spotkali się na terenie nieużytków w Rudzie Śląskiej. Siedzieli w samochodzie należącym do pokrzywdzonej. Wpewnym momencie Arkadiusz Z. wziął nóż, którym przeciął poprzecznie szyję pokrzywdzonej. Następnie oskarżony zatkał pokrzywdzonej usta i odchylił jej głowę do tyłu. Nie próbował jej pomóc, ani wezwać pogotowia ratunkowego. Pokrzywdzonej Milenie D. udało się uciec z samochodu i wezwać pomoc.

Arkadiusz Z. został zatrzymany dzień po zdarzeniu – 26 maja 2018 roku. Od tego czasu, na wniosek prokuratora, jest on tymczasowo aresztowany.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-09-17
Data udostępnienia informacji: 2018-09-16
Liczba odsłon: 489