czwartek, 21 lutego 2019

Usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających

Usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających

Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze prowadzi śledztwo dotyczące wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

W ubiegłym tygodniu doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn 32 – letniego Zbigniewa N. i 27- letniego Adriana B., podejrzewanych o popełnienie szeregu przestępstw narkotykowych.

Podczas zatrzymania przy 27-latku ujawniono ponad 260 gram ziela konopi innych niż włókniste, 125 gram metamfetaminy oraz 52 tabletki ekstasy.

Usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze, gdzie prokurator ogłosił im zarzuty.

Zbigniew N. usłyszał zarzuty popełnienia łącznie pięciu przestępstw polegających na wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Według ustaleń prokuratury z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodów.

Adrianowi B. zarzucono łącznie 16 przestępstw dotyczących odpłatnego udzielania w okresie od grudnia 2018 roku do lutego 2019 roku substancji psychotropowych i środków odurzających. Ponadto usłyszał on również zarzuty nieodpłatnego przekazania ziela konopi innych niż włókniste i posiadania znacznych ilości narkotyków.

Ustalenia śledztwa

Jak ustalono, 32-latek w okresie od listopada 2018 roku do 2019 roku wprowadził do obrotu znaczne ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy w łącznej ilości 25 gram oraz środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste w ilości 250 gram. Narkotyki sprzedawał Adrianowi B., w celu dalszej odsprzedaży. Z przestępczego procederu uzyskał korzyść w łącznej wysokości 10 tysięcy złotych.

Popełnione przez podejrzanych przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze nawet do 15 lat.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-02-21
Data udostępnienia informacji: 2019-02-20
Liczba odsłon: 363