czwartek, 20 grudnia 2018

Wnioski o areszt związane z posiadaniem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości tzw. dopalaczy

Wnioski o areszt związane z posiadaniem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości tzw. dopalaczy

Prokuratura Rejonowa Łódź – Polesie skierowała do sądu wnioski 
o tymczasowe aresztowanie 36 – letniego mężczyzny i 30 – letniej kobiety, którzy usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych oraz wprowadzania ich do obrotu.

Ustalenia śledztwa

Zarzuty w tej sprawie to efekt ustaleń poczynionych przez policję w związku z interwencją, która miała miejsce 14 grudnia 2018 roku na terenie Retkini. Na numer alarmowy wpłynęła informacja, dotycząca usiłowania włamania. Podjęte niezwłocznie działania nie potwierdziły jednak zasadności zgłoszenia. W mieszkaniu zawiadamiającego mężczyzny odnaleziono natomiast „dilerkę” z zawartością nowej substancji psychoaktywnej.

Zabezpieczono ponad 3 kilogramy dopalaczy

Szybko udało się ustalić źródło pochodzenia używek. W jednym z mieszkań na terenie dzielnicy Łódź – Górna przeprowadzone zostało przeszukanie, podczas którego zabezpieczono 3,3 kilograma tzw. dopalaczy.

Usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Zatrzymany został 36 – latek, który usłyszał zarzuty, dotyczące posiadania znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych oraz kilkukrotnego udzielenia co najmniej 28 gramów dopalaczy.

Pozostałe zatrzymane to dwie kobiety w wieku 30 lat. Jedna z nich podejrzana jest o współdziałanie z 36 – latkiem w zakresie posiadania znacznych ilości dopalaczy oraz o ich udzielanie. Druga z kobiet usłyszała zarzuty co najmniej czterokrotnego udzielenia dopalaczy o łącznej wadze 4 gram.

Wnioski o tymczasowe aresztowanie

Co do dwóch pierwszych wyżej wymienionych osób prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, zaś w stosunku do trzeciej podejrzanej zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

Podejrzanym grożą kary pozbawienia wolności do lat 10.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-12-20
Data udostępnienia informacji: 2018-12-20
Liczba odsłon: 526