wtorek, 08 stycznia 2019

Wyrok 15 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa konkubiny

Wyrok 15 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa konkubiny

Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący wobec Arkadiusza Z. oskarżonego przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze 
o usiłowanie zabójstwa swojej konkubiny.

Po przeprowadzeniu rozprawy oskarżony usłyszał wyrok, którym został uznany za winnego popełnienia zarzuconych mu przestępstw i skazany na karę 15 lat pozbawienia wolności. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Ustalony przebieg zdarzenia 

Do zdarzenia doszło w nocy z 20 na 21 listopada 2017 roku w Kowarach w mieszkaniu zajmowanym przez 34-letniego Arkadiusza Z. oraz jego 25-letnią konkubinę. W godzinach wieczornych Arkadiusz Z. zaatakował swoją partnerkę, między innymi zadając jej ostrzem maczety ciosy w okolice kończyn dolnych. Dodatkowo, podejrzany uderzał swoją ofiarę po całym ciele pięściami, jak również tępą częścią maczety. Miał on także dusić ją metalowym łańcuchem.

W wyniku działania mężczyzny pokrzywdzona odniosła szereg obrażeń, w tym ranę podudzia powodującą otwarte złamanie, inne rany i stłuczenia całego ciała.

Pokrzywdzonej udało się wezwać na miejsce zdarzenia Pogotowie Ratunkowe i Policję. Kobieta została natychmiast przewieziona do szpitala. Przeżyła dzięki udzielonej pomocy medycznej.

Usłyszał prokuratorskie zarzuty 

Sprawca został zatrzymany. Pierwotnie mężczyźnie przedstawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonej, który następnie został uzupełniony o zarzut usiłowania zabójstwa. Arkadiusz Z. nie przyznał się do jego popełnienia.

Zastosowane środki zapobiegawcze

Na etapie postępowania przygotowawczego, na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W toku postępowania ustalono także, że będąc osadzonym w Areszcie Śledczym podejrzany nakłaniał swoją konkubinę do zmiany złożonych przez nią zeznań. Wobec powyższego przestawiono mu również zarzut podżegania do składania fałszywych zeznań.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-01-08
Data udostępnienia informacji: 2019-01-07
Liczba odsłon: 1 375