poniedziałek, 04 marca 2019

Wyrok dożywotniego pozbawienia wolności dla sprawcy zabójstwa i zgwałcenia

Wyrok dożywotniego pozbawienia wolności dla sprawcy zabójstwa i zgwałcenia

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze 27 lutego 2019 roku wydał wyrok w sprawie przeciwko Arturowi K. oskarżonemu o zabójstwo i zgwałcenie swojej partnerki Kamili K. Do zbrodni doszło w nocy z 2 na 3 lutego 2018 roku w Lubaniu. Sąd wymierzył karę zgodnie z wnioskiem prokuratora i skazał oskarżonego na dożywotnie pozbawienie wolności.

Brutalny sposób działania sprawcy

W toku postępowania prokurator ustalił, że w nocy z 2 na 3 lutego 2018 roku oskarżony zjawił się w mieszkaniu byłej partnerki Kamili K. Mężczyzna był pod znacznym wpływem alkoholu. Bił pokrzywdzoną po głowie oraz ciele pięścią i otwartą ręką, zadając jej łącznie kilkanaście ciosów. Następnie dusił ją uciskając jej szyję przez okres kilku minut. Sprawca skrępował kobiecie ręce oraz nogi, a następnie dopuścił się jej zgwałcenia. W wyniku działania Artura K. pokrzywdzona doznała szeregu obrażeń. Zmarła na skutek uduszenia. Ciało pokrzywdzonej zostało ujawnione przez jej matkę, która zaniepokojona brakiem kontaktu ze strony córki udała się do jej miejsca zamieszkania.

Wobec oskarżonego jest stosowane tymczasowe aresztowanie

W toku postępowania przygotowawczego prokurator przedstawił Arturowi K. zarzut zabójstwa w związku ze zgwałceniem. Podejrzany przyznał się do jego popełnienia.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu podejrzany został tymczasowo aresztowany. Izolacyjny środek zapobiegawczy jest wobec niego nadal stosowany.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-03-04
Data udostępnienia informacji: 2019-03-03
Liczba odsłon: 505