wtorek, 13 listopada 2018

Wyrok skazujący za molestowanie małoletniej

Wyrok skazujący za molestowanie małoletniej

Sąd Rejonowy w Stalowej Woli 5 listopada 2018 roku wydał wyrok skazujący 53-letniego obywatela Libanu Fadi E. na karę łączną w wysokości 8 lat pozbawienia wolności za wielokrotne doprowadzenie swojej pasierbicy poniżej lat 15 do poddania się innym czynnościom seksualnym oraz za doprowadzenie jej do obcowania płciowego.

Jednocześnie Sąd orzekł środek karny w postaci zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną i zakazu zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 100 metrów na okres 8 lat.

Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzone było przez Prokuraturę Rejonową w Stalowej Woli, a wszczęte zostało na skutek zawiadomienia o przestępstwie złożonego przez matkę pokrzywdzonej.

W toku postępowania prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli ustalili, że do zdarzeń objętych aktem oskarżenia dochodziło w okresie od lutego 2006 roku do sierpnia 2011 roku na terenie Francji, jak również w miejscowościach położnych na terenie Polski, w tym w Stalowej Woli.

Fadi. E. w toku śledztwa nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W złożonych przez siebie wyjaśnieniach zaprzeczył aby doprowadzał swoją pasierbice do poddania się innym czynnościom seksualnym, jak również nie potwierdził faktu obcowania płciowego.

Wyrok nie jest prawomocny.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-11-13
Data udostępnienia informacji: 2018-11-09
Liczba odsłon: 510