poniedziałek, 22 października 2018

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpanie korzyści z nierządu zostało skazanych 55 osób

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpanie korzyści z nierządu zostało skazanych 55 osób

Sąd Okręgowy w Poznaniu 11 października 2018 roku skazał 55 osób za przestępstwa udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz ułatwianie i czerpanie korzyści majątkowych z uprawienia prostytucji przez inne osoby.

Nieprawomocny wyrok Sądu

Oskarżonym biorącym udział w zorganizowanej grupie przestępczej Sąd wymierzył kary od 2 lat i 6 miesięcy do 7 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Natomiast wobec pozostałych sprawców orzeczono kary pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem ich wykonania. Oskarżeni zostali także zobowiązani do zapłaty wysokich grzywien oraz uiszczenia przepadku równowartości osiągniętych korzyści majątkowych w łącznej kwocie ponad 1,3 miliona złotych.

Wyrok jest nieprawomocny.

Prokurator skierował akt oskarżenia

Akt oskarżenia w tej sprawie skierował do Sądu 28 września 2012 roku prokurator ówczesnej Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu.

Przedmiotem postępowania było działanie w latach 2005 – 2010 dwóch zorganizowanych grup przestępczych. Ich członkowie prowadzili w klubach nocnych na terenie Poznania działalność polegającą na ułatwianiu i czerpaniu korzyści majątkowych z usług seksualnych świadczonych przez zatrudnione tam kobiety. Kluby te miały charakter tzw. agencji towarzyskich. Pieniądze płacone przez klientów za usługi seksualne nie trafiały w całości do świadczących je kobiet, lecz dzielone były według ustalonego podziału pomiędzy członków grup przestępczych.

Wśród skazanych byli także taksówkarze prowadzący działalność gospodarczą w zakresie przewozu osób. Jak ustalono mężczyźni ci również czerpali korzyści majątkowe z prostytucji kobiet.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-10-22
Data udostępnienia informacji: 2018-10-22
Liczba odsłon: 716