wtorek, 11 września 2018

Zaatakował policjantów, a teraz usłyszał zarzuty i został aresztowany

Zaatakował policjantów, a teraz usłyszał zarzuty i został aresztowany

Prokuratura Rejonowa Poznań-Nowe Miasto prowadzi postępowanie przeciwko 36-letniemu mieszkańcowi Mińska Mazowieckiego.

Czynności w prokuraturze

Mężczyzna podejrzany jest o uszkodzenie drzwi wejściowych do marketu, uszkodzenie radiowozu oraz prywatnego samochodu osobowego. W dniu 7 września 2018 roku prokurator zarzucił mu ponadto spowodowanie uszkodzenia ciała i narażenie innej osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej Poznań-Nowe Miasto Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Napastnik był agresywny

Do zdarzenia, w związku z którym 36-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty, doszło w nocy z 6 na 7 września 2018 roku. Podejrzany, przy użyciu młota budowlanego, dokonał uszkodzenia drzwi wejściowych do marketu spożywczego mieszczącego się przy ul. Głównej w Poznaniu. Następnie, przy użyciu tego samego narzędzia, zaatakował przypadkowego mężczyznę siedzącego w samochodzie osobowym zaparkowanym na parkingu przed marketem. Zaczął uderzać młotkiem w samochód, wybijając szybę przednią i boczną w pojeździe. Przybyły na miejsce zdarzenia patrol Policji został zaatakowany przez tego mężczyznę, który cały czas trzymał w jednej ręce nóż, a w drugiej młotek. Sprawca był agresywny, nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. W celu zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonariuszom Policji, pokrzywdzonemu mężczyźnie i osobom postronnym, a także w celu obezwładnienia, funkcjonariusze użyli broni palnej. Napastnik został postrzelony dwukrotnie w dolne partie ciała. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-09-11
Data udostępnienia informacji: 2018-09-10
Liczba odsłon: 453