piątek, 28 grudnia 2018

Zabił brata, teraz trafił do aresztu

Zabił brata, teraz trafił do aresztu

Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie prowadzi śledztwo przeciwko Robertowi B. który jest podejrzany o zabicie brata Tomasza B.

Pokrzywdzony został ugodzony nożem

W toku postępowania prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie ustalili, że 23 grudnia 2018 roku 45 – letni mieszkaniec tego miasta został ugodzony nożem w udo i stracił z tego powodu znaczną ilość krwi. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, gdzie 24 grudnia 2018 roku zmarł na skutek krwotoku wewnętrznego.

Zatrzymano podejrzewanego o ten czyn, 47 – letniego brata ofiary Roberta B. Prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa z art. 148 par. 1 kk. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do ugodzenia nożem brata jednakże zaprzeczył, by jego zamiarem było pozbawienie go życia.

Prokurator skierował wniosek o areszt

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, grożącą podejrzanemu wysoką karę, prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentacje prokuratora i zastosował wobec podejrzanego areszt na okres 3 miesięcy.

Za zarzucaną zbrodnie podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-12-28
Data udostępnienia informacji: 2018-12-27
Liczba odsłon: 1 404