wtorek, 06 grudnia 2016

Zabójca z Częstochowy stanie przed sądem

Zabójca z Częstochowy stanie przed sądem

Prokuratura Rejonowa Częstochowa - Północ skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 57-letniemu Markowi Ł. Został on oskarżony o zabójstwo pokrzywdzonego Krzysztofa T. na klatce schodowej bloku mieszkalnego.

Jak przebiegało zdarzenie

W toku śledztwa ustalono, że 11 czerwca 2016 roku Marek Ł. przebywał w mieszkaniu znajomej w Częstochowie. Wspólnie spożywali oni alkohol. Około godz. 15.00 do mieszkania zaczął pukać i kopać Krzysztof T. Oskarżony Marek Ł. wyszedł z mieszkania trzymając w ręce gumowy szlauch. Natychmiast zaczął bić pokrzywdzonego pięściami oraz używając gumowego szlaucha. Gdy Krzysztof T. upadł na podłogę, oskarżony wielokrotnie kopał go obutymi nogami po głowie. W pewnym momencie pokrzywdzony przestał się ruszać i wtedy Marek Ł. wrócił do mieszkania i kontynuował oglądanie telewizji.

O zdarzeniu Policja została powiadomiona przez sąsiada, który widział jego przebieg. Po przybyciu na miejsce policjanci zatrzymali sprawcę. Wezwane pogotowie ratunkowe zabrało Krzysztofa T. do szpitala. Na skutek odniesionych obrażeń pokrzywdzony zmarł 15 czerwca 2016 roku.

Zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu Krzysztofa T. były liczne stłuczenia powłok miękkich głowy, złamania kości ciemieniowej i skroniowej oraz stłuczenie pnia mózgu.

Psychiatrzy badali oskarżonego

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marek Ł. przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Wyjaśnił między innymi, że zdenerwował się zachowaniem mężczyzny, który dobijał się do drzwi mieszkania.

Powołani w sprawie biegli lekarze psychiatrzy stwierdzili, że w chwili popełnienia zarzuconego mu czynu oskarżony Marek Ł. miał w znacznym stopniu ograniczoną zdolność kierowania swoim postępowaniem.

Na wniosek prokuratora wobec Marka Ł. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Administrator
Informację udostępnił: Administrator
Data wytworzenia informacji: 2016-12-06
Data udostępnienia informacji: 2016-12-06
Liczba odsłon: 707