czwartek, 06 grudnia 2018

Zarzut płatnej protekcji dla biznesmena Marka M.

Zarzut płatnej protekcji dla biznesmena Marka M.

Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące powoływania się w 2018 roku na wpływy w instytucji samorządowej celem wywołania u ustalonej osoby przekonania o istnieniu takich wpływów oraz podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu sprawy polegającej na doprowadzeniu do przekształcenia działek rolnych poprzez dokonanie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego na inne cele w zamian za obietnicę korzyści majątkowej w wysokości kilkuset tysięcy złotych tj. o czyn z art. 230 §1 kodeksu karnego.

Usłyszał prokuratorskie zarzuty

5 grudnia 2018 roku funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lublinie zatrzymali Marka M., twórcę oraz właściciela nieistniejącej już ogólnopolskiej sieci sklepów.

Zgromadzone przez funkcjonariuszy dowody oraz czynności procesowe przeprowadzone przez prokuratora pozwoliły na przedstawienie Markowi M. zarzutu popełnienia przestępstwa płatnej protekcji.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marek M. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu oraz złożył obszerne wyjaśnienia w znacznej części sprzeczne z pozostałym zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym.

Wniosek o tymczasowe aresztowanie

Po przesłuchaniu prokurator zdecydował o skierowaniu do sądu wniosku o zastosowanie wobec Marka M. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-12-06
Data udostępnienia informacji: 2018-12-06
Liczba odsłon: 1 490