wtorek, 24 stycznia 2017

Zarzuty dla członków gangu złodziei samochodowych

Zarzuty dla członków gangu złodziei samochodowych

Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim nadzoruje śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się kradzieżą samochodów. Postępowanie to prowadzone jest przez funkcjonariuszy CBŚP z Gorzowa Wielkopolskiego.

Kradzione Volkswageny, Skody i Seaty

W toku postępowania ustalono, że w latach 2014 – 2016 na terenie Polski głównie w województwie lubuskim i zachodniopomorskim oraz na terenie Niemiec działała zorganizowana grupa przestępcza, której członkowie zajmowali się kradzieżą samochodów. Trafiały one do „dziupli”, gdzie w przeciągu kilku dni były rozmontowywane na części.

Sprawcy specjalizowali się w kradzieżach pojazdów z grupy Volkswagen, Skoda i Seat, ale w ich zainteresowaniu zdarzały się również takie marki jak Audi czy Mercedes. Według ustaleń poczynionych w toku śledztwa łupem grupy przestępczej mogło paść około 200 samochodów o wartości  od 20 do 60 tysięcy złotych każdy.

Areszty i poręczenia majątkowe

Do tej pory prokuratorskie zarzuty usłyszał lider grupy oraz dziewięciu jej członków, którzy zajmowali się kradzieżami pojazdów, ich demontażem oraz sprzedażą części. Zarzuty dotyczą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a w jednym przypadki założenie jej i kierowanie nią. Dotyczą one również między innymi przestępstw kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz paserstwa.

Na wniosek prokuratora wobec 5 podejrzanych Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze – dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Prokuratorzy oraz funkcjonariusze CBŚP w dalszym ciągu ustalają dokładną liczbę skradzionych aut.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Administrator
Informację udostępnił: Administrator
Data wytworzenia informacji: 2017-01-24
Data udostępnienia informacji: 2017-01-24
Liczba odsłon: 772