poniedziałek, 17 września 2018

Zarzuty dla mężczyzny, który w miejscu pracy ukrywał narkotyki

Zarzuty dla mężczyzny, który w miejscu pracy ukrywał narkotyki

Prokuratura Rejonowa w Giżycku wspólnie z funkcjonariuszami z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Olsztynie prowadzi postępowanie dotyczące przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Zabezpieczono znaczne ilości narkotyków

W toku tego postępowania na polecenie prokuratora zatrzymano 31-letniego Sebastiana J.

W trakcie przeszukania domu podejrzanego w specjalnej skrytce pod schodami ujawniono i zabezpieczono 3 kilogramy marihuany. Ponadto w miejscu pracy zatrzymanego ujawniono niemal magazyn narkotykowy. W oponach ukryte było 20 kilogramów narkotyków, które również zostały zabezpieczone. Dodatkowo zabezpieczone zostały dwie elektroniczne wagi, które mogły służyć do porcjowania narkotyków.

W jednym z pokojów domu podejrzanego na szafce leżały foliowe torby, a w nich prawie 23 tysiące złotych. Te pieniądze również zostały zabezpieczone m.in. na poczet przyszłych kar grożących podejrzanemu.

Podejrzany został tymczasowo aresztowany

Sebastian J. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Giżycku. Prokurator ogłosił mu zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec Sebastiana J. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W toku postępowania wyjaśniane jest teraz skąd pochodziły narkotyki i gdzie miały trafić. Ustalane są również osoby, które mają związek z tym przestępczym procederem.

Śledztwo ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-09-17
Data udostępnienia informacji: 2018-09-17
Liczba odsłon: 604