środa, 07 grudnia 2016

Zarzuty dla przestępców nielegalnie rozlewających perfumy

Zarzuty dla przestępców nielegalnie rozlewających perfumy

Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie prowadzi śledztwo dotyczące wprowadzania do obrotu znacznych ilości perfum z podrobionymi znakami towarowymi.

Liczne przeszukania

W ramach tego postępowania funkcjonariusze CBŚP i Izby Celnej z Warszawy jednocześnie w 8 lokalizacjach powiatu pruszkowskiego i grodziskiego przeprowadzili przeszukania i zatrzymania osób zamieszanych w proceder obrotu podrobionymi perfumami.

W miejscowości Opypy w powiecie grodziskim, policjanci trafili do nielegalnej rozlewni perfum, gdzie znajdowały się plastikowe kanistry z perfumami z nazwami producentów, fiolki i maszyny do napełniania flakonów. Magazyny z gotowym towarem znajdowały się w Grodzisku Mazowieckim i Pęcicach. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli podrobione perfumy znanych światowych marek. W sumie zabezpieczonych zostało 52 tysięcy opakowań markowych perfum o wartości 5 milionów złotych.

Policjanci i celnicy weszli również do drukarni, gdzie produkowane były opakowania, jak i do pakowalni podrobionych produktów.

Prokuratorskie zarzuty

Czterem spośród pięciu zatrzymanych osób prokurator z Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie ogłosił zarzuty wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Prokurator uznał, że z przestępczego procederu sprawcy uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Za zarzucane sprawcom czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na poczet grożących sprawcom kar zabezpieczonych zostało ponad 100 tysięcy złotych oraz 0,5 kilograma wyrobów ze złota.

Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy. Prokuratorzy i funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań i zarzutów.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Administrator
Informację udostępnił: Administrator
Data wytworzenia informacji: 2016-12-07
Data udostępnienia informacji: 2016-12-07
Liczba odsłon: 881