poniedziałek, 17 września 2018

Zarzuty i areszt dla policjanta za nielegalną produkcję papierosów

Zarzuty i areszt dla policjanta za nielegalną produkcję papierosów

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wspólnie z funkcjonariuszami z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzi postępowanie dotyczące nielegalnej produkcji papierosów.

Zabezpieczono 1,1 tony krajanki tytoniowej

W toku postępowania policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym w piątkowe popołudnie, wykonując czynności w powiecie pruszkowskim, zatrzymali  dwie osoby: kobietę i mężczyznę.

Kobieta po przesłuchaniu w charakterze świadka została zwolniona. Zatrzymanym mężczyzną zamieszanym w przestępczy proceder okazał się być funkcjonariusz Policji.

W trakcie działań zabezpieczono 1,1 tony krajanki tytoniowej, ponad 10 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz maszynki do produkcji papierosów.

Podejrzany został tymczasowo aresztowany

Po doprowadzeniu mężczyzny do Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator ogłosił mu zarzuty popełnienia przestępstw z art. 54 i 37 kodeksu karnego skarbowego oraz art. 13 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 12a ustawy z 2 marca 2001 o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych.

Na wniosek prokuratora wczoraj Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa wobec podejrzanego funkcjonariusza Policji zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-09-17
Data udostępnienia informacji: 2018-09-17
Liczba odsłon: 667