poniedziałek, 17 września 2018

Zarzuty i areszt za próbę potrącenia samochodem policjantki podczas zatrzymania

Zarzuty i areszt za próbę potrącenia samochodem policjantki podczas zatrzymania

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Buku 25 sierpnia 2018 roku otrzymali informacje, że na parkingu sklepu położonego w tej miejscowości przebywa Krystian K. Mężczyzna poszukiwany był za dokonanie na terenie Poznania kradzieży z włamaniem i zaboru samochodu osobowego marki Audi A4.

W trakcie zatrzymania podejrzany próbował potrącić samochodem funkcjonariuszkę Policji i odjechał z miejsca. Interweniujący policjant zmuszony został do użycia broni oddając strzał ostrzegawczy. Krystian K. nie reagował na wezwania do zatrzymania i kontynuował jazdę. Po chwili jednak stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się na pasie zieleni. Następnie zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu Krystian K. został zatrzymany.

Krystianowi K. prokurator Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim przedstawił zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza Policji i stosowania przemocy w celu zmuszenia go do zaniechania prawnej czynności służbowej. Podejrzany jest on również o kradzież z włamaniem i zabór samochodu osobowego marki Audi A4 o wartości 15 tysięcy złotych. Czynu tego podejrzany dopuścił się w warunkach recydywy.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-09-17
Data udostępnienia informacji: 2018-09-16
Liczba odsłon: 398