czwartek, 13 grudnia 2018

Zarzuty za atak na ratowników medycznych

Zarzuty za atak na ratowników medycznych

Prokuratura Rejonowa Łódź – Śródmieście prowadzi postępowanie przeciwko 42 – letniemu mężczyźnie podejrzanemu o naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie ratowników medycznych.

Sprawca był pod wpływem alkoholu

W toku postępowania prokuratorzy Prokuratury Rejonowej Łódź – Śródmieście ustalili, że w miniony poniedziałek w I KMP w Łodzi pojawił się 42 – letni mężczyzna, który twierdził, że wymaga pomocy, dlatego też wezwano pogotowie. Załoga podjęła decyzję o konieczności przewiezienia go do szpitala im. Barlickiego. W czasie gdy karetka znajdowała się u zbiegu ulic Narutowicza i Uniwersyteckiej, 42 – latek zaczął zachowywać się agresywnie. Używał w stosunku do ratowników obelżywych wulgarnych słów, jednego z nich uderzył powodując uraz barku. Podczas ataku agresji powyrywał kable z defibrylatora i uszkodził jego baterię. W szpitalu stwierdzono, że stężenie alkoholu w jego organizmie wynosi około 2,3 promila. Podano mu leki uspokajające i przewieziono do innej placówki medycznej.

Zatrzymany usłyszał zarzuty

Na polecenie Prokuratury Rejonowej Łódź – Śródmieście 42 – latek został zatrzymany. Przedstawione mu zarzuty, dotyczą naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia ratowników medycznych. Prokuratorzy wykonują czynności dowodowe mające na celu ustalenie dokładnych obrażeń pokrzywdzonych oraz wysokość strat. Po dokonaniu tych czynności prokuratorzy nie wykluczają zmiany dotychczasowych zarzutów.

Podczas przesłuchania, 42 – latek nie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.

Prokurator zastosował dozór Policji

Prokurator w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci  dozoru Policji.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W toku postępowania prokuratorzy ustalili, że w miniony poniedziałek około godziny 16 ratownicy zostali również zaatakowani przez 32 – latka. Przedstawienie mu zarzutów nie było możliwe, ponieważ przebywa on nadal w szpitalu. Pomoc udzielona była w związku ze zgłoszeniem, dotyczącym nieprzytomnego mężczyzny leżącego na trawniku przy ulicy Narutowicza, w pobliżu Sienkiewicza. Stan zdrowia mężczyzny nie pozwala na dokonanie z jego udziałem czynności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-12-13
Data udostępnienia informacji: 2018-12-12
Liczba odsłon: 1 308