środa, 21 listopada 2018

Zarzuty za czyny o charakterze seksualnym

Zarzuty za czyny o charakterze seksualnym

Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Wrzeszcz w Gdańsku prowadzi postępowanie dotyczące popełnienia przestępstw o charakterze seksualnym przez 67 – letniego mężczyznę.

Na polecenie prokuratora, sprawca został zatrzymany w dniu 19 listopada 2018 roku. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Gdańsk – Wrzeszcz w Gdańsku, gdzie usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze seksualnym.

Prokurator zarzucił podejrzanemu  popełnienie sześciu przestępstw o charakterze seksualnym, na szkodę sześciu małoletnich pokrzywdzonych, poniżej 15 lat. Mężczyzna dopuścił się wobec pokrzywdzonych innych czynności seksualnych. 

Jak ustalono na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego do czynów dochodziło w Gdańsku, w  pojazdach  komunikacji publicznej, w różnych  latach.  Ostatnie zdarzenie miało miejsce w czerwcu  2018 roku.   

Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu  przestępstw i odmówił złożenia wyjaśnień. 

Po przeprowadzeniu czynności z udziałem mężczyzny prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględniając wniosek prokuratora postanowił o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. 

Zarzucone podejrzanemu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności od  lat 2  do 12. 

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-11-21
Data udostępnienia informacji: 2018-11-21
Liczba odsłon: 1 381