piątek, 14 września 2018

Zarzuty za przemyt 12 kilogramów narkotyków z Hiszpanii

Zarzuty za przemyt 12 kilogramów narkotyków z Hiszpanii

Prokuratura Okręgowa w Płocku wspólnie z funkcjonariuszami z Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzi postępowanie przeciwko dwóm mieszkańcom Płocka podejrzanym o wewnątrzwspólnotowe nabycie środków odurzających z terenu Hiszpanii do Polski. W sprawie zabezpieczono środki odurzające w postaci marihuany o łącznej wadze 12 kilogramów.

Narkotyki były ukryte w samochodach przewożonych na lawetach

W toku śledztwa ustalono, że narkotyki były przemycane w używanych samochodach przewożonych na lawetach pojazdów ciężarowych. Środki odurzające były ukrywane w różnych elementach m.in. za tapicerką drzwi i w podłodze. W toku postępowania zabezpieczono łącznie cztery samochody. W jednym z nich ujawniono narkotyki w postaci marihuany o wadze 8 kilogramów, natomiast w kolejnych o wadze 4 kilogramów. 

Z ustaleń dokonanych przez prokuratorów i policjantów wynika, że trasa przemytu narkotyków prowadziła z Hiszpanii do Polski. Kierowcy pojazdów ciężarowych nie wiedzieli, że w przewożonych na lawetach samochodach ukryte są narkotyki. Odbiorcami środków przemycanych w samochodach byli dwaj mieszkańcy województwa mazowieckiego. 

Zatrzymani usłyszeli zarzuty

Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Płocku dwóm osobom ogłosili zarzuty o wewnątrzwspólnotowe nabycie znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany. 

Śledztwo ma charakter rozwojowy. Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-09-14
Data udostępnienia informacji: 2018-09-13
Liczba odsłon: 959