czwartek, 02 lutego 2017

Zarzuty za udział w grupie przestępczej i nielegalną produkcję papierosów

Zarzuty za udział w grupie przestępczej i nielegalną produkcję papierosów

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu prowadzi śledztwo dotyczące funkcjonowania zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się nielegalną produkcją papierosów.

Skarb Państwa stracił 2 miliony złotych

W toku tego śledztwa policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa ustalili, że do Tarnobrzega przyjeżdżają osoby planujące włamanie do magazynów usytuowanych w specjalnej strefie ekonomicznej, w których mają znajdować się nielegalnie wyprodukowane papierosy.

Funkcjonariusze CBŚP, wspierani przez funkcjonariuszy KMP w Tarnobrzegu, na gorącym uczynku włamania zatrzymali trzy osoby. Kolejne trzy wpadły podczas pościgu.

Podczas przeszukania magazynu i samochodu ciężarowego, którym przyjechali sprawcy, policjanci i funkcjonariusze Izby Celnej z Przemyśla zabezpieczyli prawie 1,4 miliona papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ich szacunkowa wartości to ponad 900 tysięcy złotych.

Policjanci wytypowali również miejsce, w którym może znajdować się nielegalna fabryka papierosów. Działała ona na jednej z posesji w okolicach Tarnobrzega. Zatrzymano w niej 10 osób. Na miejscu wspólnie z funkcjonariuszami KMP w Tarnobrzegu i Izby Celnej w Przemyślu policjanci CBŚP zabezpieczyli linie technologiczne służące do produkcji papierosów wraz z urządzeniami peryferyjnymi. Zabezpieczono również półprodukty służące do produkcji papierosów, tj. tytoń, sztabki filtrowe, polipropylen, kleje, owijki filtrowe, opakowania tekturowe itp. Ujawniono również ponad 1,1 miliona nielegalnych papierosów. Ich szacunkowa wartość rynkowa to blisko 800 tysięcy złotych.

Uszczuplenia należności Skarbu Państwa z tytułu nielegalnego procederu zorganizowanej grupy przestępczej wynoszą ponad 2 miliony złotych.

Wszyscy podejrzani zostali aresztowani

W oparciu o zebrany materiał dowodowy prokurator z Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu przedstawił zarzuty 16 osobom. 6 osób podejrzanych jest o dokonanie kradzieży z włamaniem. 9 kolejnych osób podejrzanych jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw skarbowych. Jednej osobie prokurator przedstawił zarzut kierowania tą grupą. Podejrzani usłyszeli również zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec wszystkich podejrzanych tymczasowy areszt.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Administrator
Informację udostępnił: Administrator
Data wytworzenia informacji: 2017-02-02
Data udostępnienia informacji: 2017-02-02
Liczba odsłon: 934