środa, 05 września 2018

Zarzuty za usiłowanie zabójstwa mężczyzny poprzez podpalenie

Zarzuty za usiłowanie zabójstwa mężczyzny poprzez podpalenie

Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach 3 sierpnia 2018 roku wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa Tomasza G. poprzez oblanie go łatwopalną substancją i podpalenie.

Do zdarzenia doszło 3 sierpnia 2018 roku. W toku postępowania dotychczas ustalono, że Tomasz G. zajął strych w kamienicy, w której mieszkał Sylwester J. Ten oblał pokrzywdzonego łatwopalną substancją i go podpalił.

Po zdarzeniu mieszkańcy bloku udzielili pomocy pokrzywdzonemu. Wezwane na miejsce Pogotowie Ratunkowe przewiozło go do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Stan zdrowia pokrzywdzonego jest poważny.

Sprawca podpalenia – Sylwester J. został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa (art. 13 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 148 par. 1 kodeksu karnego). Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Sylwester J. wyjaśnił, że chciał wyłącznie wystraszyć pokrzywdzonego, dlatego polał go łatwopalną substancją i podpalił.

Na wniosek prokuratora wobec podejrzanego Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-09-05
Data udostępnienia informacji: 2018-09-04
Liczba odsłon: 569