poniedziałek, 26 listopada 2018

Zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkcją metamfetaminy

Zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkcją metamfetaminy

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie postępowanie dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkcją metamfetaminy.

Usłyszeli prokuratorskie zarzuty

W sprawie dokonano zatrzymania na gorącym uczynku 8 osób, które zostały doprowadzone do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszały zarzuty związane z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkcją metamfetaminy. 

Zarzuty dotyczą założenia i kierowania jak również brania udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu osiąganie korzyści majątkowych z wytwarzania, przetwarzania i  przerabiania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Podejrzanym zarzuca się również to, że brali udział w wytwarzaniu znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i  jej pochodnych poprzez podejmowanie różnych czynności mających na celu zakup substratów i innych materiałów potrzebnych do jej syntezy, wynajmowanie odpowiednich pomieszczeń i pozyskiwanie nabywców wytworzonego narkotyku. Działania te były podejmowane w celu osiągniecia korzyści majątkowych. 

Tymczasowe aresztowania 

Wobec wszystkich podejrzanych prokurator wystąpił do Sądu z wnioskami o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tych wniosków i zastosował wobec wszystkich najsurowsze środki zapobiegawcze, przy czym uznał, że pięć osób podejrzanych będzie mogła opuścić tymczasowy areszt w wypadku wpłacenia poręczeń majątkowych w kwotach od 5 do 15 tysięcy złotych.  Co do trzech osób zastosowany został areszt na okres trzech miesięcy. 

Zabezpieczono kilogram metamfetaminy

Międzynarodowa grupa przestępcza działała na terenie województwa mazowieckiego w okresie od sierpnia 2016 roku do dnia 19 listopada 2018 roku. W toku czynności podjętych w śledztwie, zabezpieczono 1 kilogram metamfetaminy, substancje służące do jej produkcji, a także specjalistyczną aparaturę oraz amunicję. 

Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania. 

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-11-26
Data udostępnienia informacji: 2018-11-23
Liczba odsłon: 410