poniedziałek, 15 października 2018

Zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się uprawą i wytwarzaniem środków odurzających

Zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się uprawą i wytwarzaniem środków odurzających

Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadzi postępowanie w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się uprawą i wytwarzaniem środków odurzających oraz nabywaniem, obrotem środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi.

Zatrzymano członków grupy

W toku śledztwa prokuratorzy Prokuratury Okręgowej w Krakowie ustalili, że grupa działała w okresie od października 2017 roku do maja 2018 roku na terenie Libiąża, Chrzanowa i innych miejscowości na terenie kraju. Członkowie grupy uprawiali, przechowywali i uczestniczyli w obrocie znaczną ilością środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste (marihuaną), substancji psychotropowej (extasy –MDMA) jak również amfetaminą i kokainą.

Na polecenie prokuratora Prokuratury Okręgowej w Krakowie zatrzymano i przedstawiono zarzuty jedenastu mężczyznom podejrzanym o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej.  Ponadto zarzuty przedstawiono również pięciu sprawcom przebywającym już w aresztach śledczych. Zatrzymani są podejrzani o uprawianie, przechowywanie i uczestniczenie w obrocie znaczną ilością środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste (marihuaną), substancji psychotropowej (extasy –MDMA) w ilości ponad 300 tabletek, nieustaloną ilością substancji psychotropowych w postaci kokainy i co najmniej 300 gram amfetaminy.

Prokurator skierował wnioski o tymczasowe aresztowania

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Krakowie z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania i realna obawę matactwa wystąpił wobec 9 podejrzanych do Sądu z wnioskami o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec 3 podejrzanych prokurator zastosował środki w postaci poręczenia majątkowego, dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Sprawa ma charakter rozwojowy i  niewykluczone jest zatrzymanie kolejnych osób.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-10-15
Data udostępnienia informacji: 2018-10-14
Liczba odsłon: 548