środa, 14 listopada 2018

Zatrzymania i likwidacja nielegalnej fabryki papierosów

Zatrzymania i likwidacja nielegalnej fabryki papierosów

Prokuratura Rejonowa w Koninie prowadzi postępowanie dotyczące nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych.

W toku wspólnych działań funkcjonariuszy z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Poznaniu Wydziału w Kaliszu i Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu Referatu Realizacji w Kaliszu zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku od 24 do 59 lat (Polaka, Łotysza i trzech obywateli Mołdawii). Funkcjonariusze zaskoczyli podejrzanych w trakcie nielegalnej produkcji.

Usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Koninie, gdzie prokurator przedstawił cudzoziemcom zarzuty nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych. Polak usłyszał natomiast zarzut pomocnictwa w nielegalnej produkcji papierosów.

Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów

Podczas realizowanych czynności funkcjonariusze CBŚP, SG i KAS w jednej z hal na terenie powiatu konińskiego zlikwidowali kompletną linię do produkcji papierosów. W wyniku przeprowadzonych działań zabezpieczono 1,2 miliona sztuk papierosów, blisko 3,4 tony krajanki tytoniowej i odpadu papierosowego oraz inne półprodukty (filtry, owijki itp.) o szacunkowej wartości w sumie ponad 3,5 miniona złoyych.

6 milionów złotych strat Skarbu Państwa

Z wstępnych ustaleń śledczych wynika, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków mogą wynieść blisko 6 milionów złotych.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-11-14
Data udostępnienia informacji: 2018-11-14
Liczba odsłon: 1 411