piątek, 05 kwietnia 2019

Zatrzymania i zarzuty w śledztwie dotyczącym przyjęcia korzyści majątkowych przez dyrektora jednej ze szkół muzycznych w Warszawie

Zatrzymania i zarzuty w śledztwie dotyczącym przyjęcia korzyści majątkowych przez dyrektora jednej ze szkół muzycznych w Warszawie

Prokuratura Okręgowa w Warszawie nadzoruje śledztwo dotyczące przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnioną funkcją publiczną.

W bieżącym tygodniu, na polecenie prokuratora Prokuratury Okręgowej w Warszawie funkcjonariusze CBA zatrzymali Dyrektora Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie Pawła S. oraz sekretarkę Zespołu Szkół Muzycznych Joannę J.

Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie Paweł S. usłyszał zarzuty przyjęcia w okresie od listopada 2017 roku do maja 2018 roku korzyści majątkowych w kwocie 17 tysięcy złotych oraz żądania kolejnych 13 tysięcy złotych od pełnomocnika firmy realizującej zlecenia budowlane na terenie zarządzanej przez niego szkoły.

Joannie J. prokurator przedstawił zarzut pomocnictwa do przestępstwa, polegającego na przyjęciu korzyści majątkowych od przedstawiciela firmy budowlanej i przekazania pieniędzy dyrektorowi szkoły.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych, prokurator podejmie decyzje co do zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych.
Przestępstwa zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2019-04-05
Data udostępnienia informacji: 2019-04-05
Liczba odsłon: 856