środa, 14 listopada 2018

Zatrzymania w związku z podejrzeniem produkcji i handlu narkotykami

Zatrzymania w związku z podejrzeniem produkcji i handlu narkotykami

Prokuratura Rejonowa w Lubaniu prowadzi wspólnie z Zarządem we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji postępowanie dotyczące posiadania i produkcji znacznych ilości narkotyków.

Zarzuty handlu, produkcji i posiadania znacznych ilości narkotyków

W wyniku działań podjętych przez funkcjonariuszy CBŚP wspieranych przez   funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego i KWP we Wrocławiu zatrzymano 3 osoby.

Zostały one doprowadzone do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie prokurator ogłosił dwóm zatrzymanym zarzuty dotyczące produkcji i posiadania znacznych ilości narkotyków, a także dodatkowo jedna z nich usłyszała zarzut handlu narkotykami. Trzecia z zatrzymanych osób po przesłuchaniu została zwolniona.

Tymczasowe aresztowanie

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował wobec dwóch podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zlikwidowano laboratorium metamfetaminy

Funkcjonariusze Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji pod koniec października uzyskali informację o tym, że w jednym z domów jednorodzinnych w powiecie lubańskim mogą być wytwarzane narkotyki.

W trakcie przeszukania domu policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia. Na pierwszym piętrze odkryli laboratorium metamfetaminy. Na miejscu przeprowadzono bardzo dokładne oględziny pomieszczenia, w którym znajdowało się laboratorium. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli odczynniki oraz substancje chemiczne, łącznie blisko 93 litry różnych chemikaliów służących do produkcji tego narkotyku.

Zabezpieczono 390 gramów metamfetaminy

Oględziny przeprowadzono z udziałem biegłego z laboratorium kryminalistycznego dolnośląskiej Policji. W swojej wstępnej opinii stwierdził on, że w laboratorium produkowano metamfetaminę z preparatów medycznych. Kolejne przeszukanie miało miejsce w powiecie zgorzeleckim. W trakcie realizowanych czynności zabezpieczono także blisko 390 gramów metamfetaminy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-11-14
Data udostępnienia informacji: 2018-11-13
Liczba odsłon: 1 203