środa, 03 października 2018

Zatrzymania za wyrządzenie szkody w wysokości 650 milionów złotych

Zatrzymania za wyrządzenie szkody w wysokości 650 milionów złotych

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu prowadzi śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej działającej na szkodę spółki Gant Develepment S.A.

W toku śledztwa na polecenie prokuratorów Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zostały zatrzymane 4 osoby, które pełniły kierownicze funkcje lub współpracowały z Gant Develement S.A.

Prokuratorzy przedstawili podejrzanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wyrządzenia Gant Development szkody majątkowej w wielkich rozmiarach. Ponadto podejrzani usłyszeli zarzuty oszustwa wobec mienia wielkiej wartości na szkodę wierzycieli, w tym obligatariuszy Gant Development S.A. które polegało na wprowadzeniu wyżej wymienionych i innych uczestników obrotu gospodarczego w błąd co do wartości aktywów spółki i przestawianiu nieprawdziwych danych w sprawozdaniach finansowych Grupy Kapitałowej Gant Development. Podejrzani usłyszeli również zarzuty „prania brudnych pieniędzy” pochodzących z tych przestępstw.

Objęta zarzutami łączna kwota majątku wyprowadzonego z Grupy Kapitałowej Gant Development w wyniku przestępczej działalności wynosi blisko 650 milionów złotych.

Prokuratorzy Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu uwzględniając zebrany w sprawie materiał dowodowy oraz mając na uwadze konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania skierowali do Sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec wszystkich zatrzymanych osób.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-10-03
Data udostępnienia informacji: 2018-10-03
Liczba odsłon: 685