środa, 17 października 2018

Zatrzymania, zarzuty i areszty w narkotykowym śledztwie

Zatrzymania, zarzuty i areszty w narkotykowym śledztwie

Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju prowadzi śledztwo przeciwko trzem podejrzanym o uprawę i wytwarzanie znacznych ilości marihuany.

Wytworzono znaczne ilości marihuany

Zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, że Kamil Sz. (lat 30), Mateusz K. (lat 29) i Rafał Ż. (lat 47) prowadzą w jednej z miejscowości pod Buskiem-Zdrój uprawę krzewów konopi innych niż włókniste i wytwarzają z nich gotowy narkotyk w postaci marihuany.

Na polecenie prokuratora podejrzani zostali zatrzymani 11 i 12 października 2018 roku. Prokurator przedstawił im zarzuty prowadzenia uprawy konopi innych niż włókniste mogących dostarczyć znacznych ilości narkotyku, a także wytworzenia znacznych ilości marihuany o wadze 22 kilogramów.

Przesłuchani przez prokuratora w charakterze podejrzanych Kamil Sz. i Mateusz K. nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Natomiast Rafał Ż. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym.

Zastosowano środki zapobiegawcze

Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych Kamila Sz. i Mateusza K. Sąd 13 października 2018 roku uwzględnił wnioski prokuratora i aresztował podejrzanych na okres 2 miesięcy.

Wobec podejrzanego Rafała Ż. prokurator zastosował wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy od 3 lat.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-10-17
Data udostępnienia informacji: 2018-10-16
Liczba odsłon: 519