add_filter('xmlrpc_enabled', '__return_false'); Zatrzymanie byłego kierownictwa Plus Bank S.A. – Prokuratura Krajowa
poniedziałek, 08 lipca 2019

Zatrzymanie byłego kierownictwa Plus Bank S.A.

Zatrzymanie byłego kierownictwa Plus Bank S.A.

Na polecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie zatrzymali dziś 8 osób w ramach śledztwa prowadzonego m.in. w sprawie nadużycia zaufania oraz niedopełnienia obowiązków przez pracowników Plus Bank S.A. czym wyrządzono spółce szkodę w wysokości ponad 50 milionów złotych w związku z udzieleniem kredytu spółce nie posiadającej zdolności do zaciągnięcia tak poważnego zobowiązania finansowego.

Śledztwo powadzone jest także w sprawie próby uzyskania nienależnego zwrotu podatku VAT w wysokości 23 milionów złotych przez spółkę będącą kredytobiorcą, próby udaremnienia zaspokojenia wierzyciela jakim był bank, a także innych przestępstw o charakterze gospodarczym. Wśród zatrzymanych są m.in. byli członkowie zarządu, w tym prezesi banku, jego byli dyrektorzy departamentów oraz pracownicy, a także kierownik  banku oraz osoby związane z  podmiotami, które odniosły korzyści na skutek udzielenia kredytu.

Aktualnie trwają przeszukania w miejscach zamieszkania zatrzymanych.

W Prokuraturze Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie zatrzymanym zostaną przedstawione zarzuty popełnienia przestępstw niegospodarności, usiłowania oszustwa, przestępstw na szkodę wierzycieli, przestępstw skarbowych oraz związanych z nierzetelnym prowadzeniem ksiąg rachunkowych, ukrywania dokumentów oraz przekazywania Narodowemu Bankowi Polskiemu nieprawdziwych danych.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-07-08
Data udostępnienia informacji: 2019-07-08
Liczba odsłon: 2 337

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj