czwartek, 25 kwietnia 2019

Zatrzymanie kierującego zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się czerpaniem korzyści z uprawiania prostytucji przez inne osoby

Zatrzymanie kierującego zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się czerpaniem korzyści z uprawiania prostytucji przez inne osoby

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach, funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 43-letniego Polaka oraz 39 – letnią Polkę. Zatrzymania mają związek ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach, dotyczącym działania zorganizowanej grupy przestępczej, która czerpała korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inne osoby.

Usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Zatrzymanie zostało przeprowadzone na terenie powiatu pszczyńskiego. Po doprowadzeniu do prokuratury mężczyzna usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną międzynarodową grupą przestępczą zajmującą się czerpaniem korzyści z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Kobiecie prokurator przedstawił zarzut udziału w tej zorganizowanej grupie.

Środki zapobiegawcze

Wobec mężczyzny, na wniosek prokuratora, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Natomiast w stosunku do kobiety prokurator podjął decyzję o zastosowaniu  środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5000 złotych oraz dozoru Policji.

Zabezpieczono broń palną i amunicję

W toku przeprowadzonych przeszukań w miejscu zamieszkania osób podejrzanych, zabezpieczono na poczet przyszłych kar i grzywien mienie w postaci waluty polskiej. Ponadto zabezpieczone zostały elektroniczne nośniki pamięci komputerowej, telefony komórkowe oraz broń palna i amunicja.

Zatrzymany obywatel Bułgarii  

W związku z prowadzonym śledztwem, w  listopadzie 2018 roku zatrzymano obywatela Bułgarii. Mężczyźnie zarzuca się udziału w zorganizowanej, międzynarodowej grupie przestępczej. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec tego podejrzanego  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-04-25
Data udostępnienia informacji: 2019-04-25
Liczba odsłon: 757