czwartek, 04 lutego 2021

Areszt dla pseudokibiców handlujących narkotykami

Areszt dla pseudokibiców handlujących narkotykami

Na polecenie prokuratora Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 5 osób, które usłyszały prokuratorskie zarzuty. Zatrzymania miały miejsce w Gdańsku, Łodzi, Toruniu i Warszawie. Na wniosek prokuratora podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Zakres zarzutów

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie przedstawił zatrzymanym zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków w postaci marihuany kwalifikowane z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz dwóch z zatrzymanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 par. 1 kk.

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Tymczasowe aresztowanie

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania,  obawę matactwa oraz zagrożenie surową karą na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W trakcie przeszukań dokonanych w miejscach zamieszkania podejrzanych zabezpieczano marihuanę, dwa podrobione hiszpańskie dokumenty tożsamości oraz maczetę.

41 podejrzanych

Śledztwo prowadzone przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie dokonywali przemytu z Hiszpanii i wprowadzania do obrotu na terenie Polski znacznych ilości narkotyków w postaci marihuany. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że członkowie grupy w latach 2014 – 2018 mogli przemycić z Hiszpanii, a następnie rozprowadzić na terenie kraju nawet kilka ton narkotyków. W skład zorganizowanej grupy przestępczej wchodzili pseudokibice powiązani m.in. z łódzkim, toruńskim i warszawskim klubem piłkarskim. Dotychczas w śledztwie prokurator przedstawił 105 zarzutów 41 podejrzanym.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2021-02-04
Data udostępnienia informacji: 2021-02-03
Liczba odsłon: 1 287