add_filter('xmlrpc_enabled', '__return_false'); Aresztowanie handlarzy marihuaną w śledztwie lubelskich „PZ-ów” – Prokuratura Krajowa
czwartek, 26 sierpnia 2021

Aresztowanie handlarzy marihuaną w śledztwie lubelskich „PZ-ów”

Aresztowanie handlarzy marihuaną w śledztwie lubelskich „PZ-ów”

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie nadzoruje, prowadzone przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Lublinie, postępowanie w sprawie posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków w postaci ziela konopi innych niż włókniste o łącznej wadze około 80 kg.

Jak ustalono, marihuana była rozprowadzana na terenie województwa śląskiego, lubelskiego i mazowieckiego. W przestępczy proceder zamieszani są pseudokibice jednego ze śląskich klubów sportowych, dotychczas zatrzymano dwie osoby.

Zabezpieczono około 80 kg marihuany

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji na trasie z Warszawy do Katowic zatrzymali kuriera przewożącego narkotyki. Kierowca samochodu dostawczego przewoził ponad 20 kg marihuany. Narkotyki były ukryte w przestrzeni bagażowej w dwóch torbach podróżnych, zapakowane w woreczki foliowe.

Następnie, funkcjonariusze CBŚP przeszukali lokal mieszkalny w Warszawie, w którym w dwóch pokojach znajdowały się kartony wypełnione hermetycznie zapakowanymi woreczkami z marihuaną. W wyniku przeszukania, w lokalu tym zabezpieczono łącznie 58 kg marihuany. Wartość zabezpieczonej marihuany oszacowano na kwotę ponad 3 mln zł.

Zarzuty i tymczasowe aresztowania

Działania funkcjonariuszy CBŚP doprowadziły do zatrzymania dwóch osób – kuriera i jednej osoby na terenie województwa śląskiego. Prokurator z Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie ogłosił zatrzymanym zarzuty posiadania i udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności

Postępowanie ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2021-08-26
Data udostępnienia informacji: 2021-08-26
Liczba odsłon: 2 864

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj