poniedziałek, 29 marca 2021

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim: Ojciec i syn zatrzymani związku z likwidacją plantacji marihuany

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim: Ojciec i syn zatrzymani związku z likwidacją plantacji marihuany

W ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Ostrzeszowie 18 marca 2021 r. na terenie powiatu ostrzeszowskiego, funkcjonariusze Policji zatrzymali 2 osoby w wieku 49 i 27 lat, w związku z likwidacją plantacji marihuany. Zatrzymani to ojciec i syn.

Plantacja ukryta w hali produkcyjnej

Podejrzani usłyszeli zarzuty uprawy 324 krzewów konopi indyjskich, a także wytworzenia z wcześniej wyhodowanych roślin, znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany o wadze 585 g. Ustalono, że uprawa trwała przynajmniej od połowy 2020 r. Plantacja została ulokowana w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu, ukrytym na terenie dużej hali produkcyjnej, posadowionej na nieruchomości sprawców.

Posiadanie amfetaminy

Młodszemu z podejrzanych, prokurator zarzucił również posiadanie 50 g substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, znalezionej w toku przeszukania lokalu mieszkalnego należącego do zatrzymanego.

Tymczasowe aresztowanie

Na wniosek prokuratora, z uwagi na obawę matactwa ze strony spokrewnionych ze sobą podejrzanych, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Współpraca służb

Zatrzymania były efektem współpracy funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, Policji i Urzędu Celno – Skarbowego oraz Straży Granicznej  w ramach działań dotyczących innego postępowania.

Dział Prasowy

Prokuratury Krajowej

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2021-03-29
Data udostępnienia informacji: 2021-03-26
Liczba odsłon: 901