środa, 11 stycznia 2017

Surowszy wyrok dla zabójcy Wiktorii z Krapkowic

Surowszy wyrok dla zabójcy Wiktorii z Krapkowic

Dzisiaj (11 stycznia 2017 r.) Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zmienił wyrok Sądu Okręgowego w Opolu  w sprawie Artura W. skazanego za zabójstwo 15-latki z Krapkowic orzekając wobec niego 25, a nie 14 lat pozbawienia wolności.

Wyrok Sądu Apelacyjnego został wydany po apelacji Prokuratora Rejonowego w Strzelcach Opolskich, który zakwestionował orzeczoną wobec Artura W. karę 14 lat i wniósł o wymierzenie mu kary 25 lat pozbawienia wolności.

Warto przypomnieć, że Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich oskarżyła Artura W. o zabójstwo 15 – letniej Wiktorii C. z Krapkowic, który chcąc zatrzeć ślady rozboju, wrzucił wciąż żywą nastolatkę do kolektora ściekowego i zamknął klapę.

Sąd Okręgowy w Opolu skazał Artura W. na karę 14 lat pozbawiania wolności, odbywanej w zakładzie karnym w systemie terapeutycznym oraz zasądził zadośćuczynienie na rzecz rodziców po 100 tysięcy złotych. Sąd uznał, że Artur W. dopuścił się zabójstwa Wiktorii C. w zamiarze ewentualnym, tzn. nie miał bezpośredniego zamiaru pozbawienia jej życia, ale godził się na to.

Prokurator na rozprawie wnosił o wymierzenie Arturowi W. kary 25 lat pozbawienia wolności, a nie godząc się na wysokość orzeczonej kary, wniósł apelację, która dzisiaj został uwzględniona. Skazany w momencie popełnienia zbrodni nie miał ukończonych 17 lat dlatego za zabójstwo groziło mu maksymalnie 25 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Administrator
Informację udostępnił: Administrator
Data wytworzenia informacji: 2017-01-11
Data udostępnienia informacji: 2017-01-11
Liczba odsłon: 41 890