poniedziałek, 19 marca 2018

Zastępcy Prokuratora Generalnego na naradzie prokuratorów regionu wrocławskiego

Zastępcy Prokuratora Generalnego na naradzie prokuratorów regionu wrocławskiego

W piątek (16 marca 2018 r.) odbyła się narada roczna kierownictwa Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu z udziałem Zastępcy Prokuratora Generalnego Roberta Hernanda i prokuratorów z regionu wrocławskiego.

Tematem narady było omówienie wyników pracy osiągniętych w 2017 r. przez powszechne jednostki organizacyjne prokuratury w regionie wrocławskim.

Naradę otworzył Prokurator Regionalny we Wrocławiu Piotr Kowalczyk, który przedstawił najistotniejsze informacje dotyczące funkcjonowania Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, z uwzględnieniem sytuacji kadrowej w 2017 r. oraz przedstawił planowane przedsięwzięcia gospodarczo i organizacyjne w 2018 r.

W dalszej kolejności głos zabrali Zastępcy Prokuratora Regionalnego – Jerzy Duplaga i Ireneusz Czopek.

Pierwszy z nich przedstawił ogólne wyniki pracy Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu i podległych jej jednostek, zwracając uwagę w szczególności na poziom i skuteczność apelacji prokuratorskich, kasacji oraz wniosków do Prokuratury Krajowej o kasację Prokuratora Generalnego.

Prokurator Ireneusz Czopek w swoim wystąpieniu skupił się na działalności wydziałów śledczych Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, przedstawiając najbardziej spektakularne i pozostające w zainteresowaniu mediów sprawy karne prowadzone w jednostce.

Wyniki działalności prokuratur na szczeblu postępowania sądowego omówiła Naczelnik Wydziału Sądowego Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu – Beata Lorenc – Kociubińska.

Zastępca Prokuratora Generalnego Robert Hernand podziękował wszystkim prokuratorom za sumienną pracę i osiągnięte wyniki w 2017 r. Zasygnalizował, że 3 kwietnia 2018 r. będzie wprowadzona do porządku prawnego instytucja skargi nadzwyczajnej  i uprawnienie Prokuratorowi Generalnemu do jej wniesienia. Zwrócił również uwagę na potrzebę zwiększenia aktywności prokuratorów nie tylko w sprawach karnych, ale także cywilnych i administracyjnych.

Naradę roczną zakończyło wystąpienie prokuratorów okręgowych, którzy przedstawili wyniki osiągnięte na poziomach kierowanych przez nich jednostek, jak również zasygnalizowali najistotniejsze problemy, z którymi na co dzień muszą się mierzyć.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2018-03-19
Data udostępnienia informacji: 2018-03-19
Liczba odsłon: 45 967