poniedziałek, 14 listopada 2016

Prokuratura w obronie eksmitowanej lokatorki

Prokuratura w obronie eksmitowanej lokatorki

Elżbiecie S.-Ż., wdowie po Michale Ż., który pomagał ludziom z solidarnościowego podziemia, grozi eksmisja. W 2015 roku znalazł się właściciel kamienicy, w której od lat mieszka kobieta. Od razu znacząco podniósł on czynsz z 900 złotych na 1600 złotych miesięcznie.

Kobieta, która pobiera 1700 złotych emerytury, nie jest w stanie ponosić tak wysokich kosztów. Wcześniej czynsz płaciła regularnie. Obecnie nadal pokrywa czynsz w wysokości 900 złotych miesięcznie, a więc zgodnie z wcześniejszą stawką. Zdaniem nowego właściciela nieruchomości kwota ta jest zbyt niska. Dlatego też wypowiedział on kobiecie umowę najmu mieszkania oraz złożył do Sądu Rejonowego dla Krakowa – Śródmieście pozew o eksmitowanie kobiety.

Stając w obronie eksmitowanej kobiety prokurator z Prokuratury Rejonowej Kraków – Śródmieście Zachód zgłosił udział w toczącej się sprawie.

Podstawą takiego działania prokuratora jest art. 7 kodeksu postępowania cywilnego. Zgodnie z tym przepisem prokurator może żądać wszczęcia postępowania w każdej sprawie, jak również wziąć udział w każdym toczącym się już postępowaniu, jeżeli według jego oceny wymaga tego ochrona praworządności, praw obywateli lub interesu społecznego.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Administrator
Informację udostępnił: Administrator
Data wytworzenia informacji: 2016-11-14
Data udostępnienia informacji: 2016-11-14
Liczba odsłon: 1 518