add_filter('xmlrpc_enabled', '__return_false'); 41. Regularne Spotkanie punktów kontaktowych Europejskiej Sieci Sądowej – Prokuratura Krajowa
środa, 19 lutego 2020

41. Regularne Spotkanie punktów kontaktowych Europejskiej Sieci Sądowej

41. Regularne Spotkanie punktów kontaktowych Europejskiej Sieci Sądowej

12 lutego br. w siedzibie Eurojustu w Hadze, odbyło się 41. Regularne Spotkanie punktów kontaktowych Europejskiej Sieci Sądowej.

Podczas spotkania przedstawiciele Prezydencji chorwackiej w Radzie Unii Europejskiej omówili priorytetowe zadania Prezydencji, w tym tematy do omówienia w trakcie 54. Plenarnego Spotkania punktów kontaktowych EJN, które odbędzie się w czerwcu br. w Chorwacji.

Należą do nich, m. in. stosowanie zasady ne bis in idem w krajach unijnych oraz w kontekście art. 9 Europejskiej Konwencji o Ekstradycji sporządzonej 13 grudnia 1957 r. w Paryżu, rozwiazywanie konfliktów jurysdykcyjnych w sytuacji tożsamości podmiotowo-przedmiotowej czynu między właściwymi organami państw członkowskich Unii Europejskiej, wspólne zespoły dochodzeniowo-śledcze, współpraca z Policją w celu uzyskania niezbędnych informacji dla wydania europejskiego nakazu dochodzeniowego lub wniosku o pomoc prawną.

Przedmiotem spotkania było również omówienie przez Sekretariat EJN współpracy między EJN a EPPO oraz wyników spotkania EJN z krajami Bałkanów Zachodnich oraz sprawy bieżące europejskiej sieci sądowej.

Strona polska reprezentowana była przez prokuratora z Biura Współpracy Międzynarodowej Prokuratury Krajowej oraz prokuratora Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2020-02-19
Data udostępnienia informacji: 2020-02-19
Liczba odsłon: 1 006

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj