wtorek, 21 maja 2019

Pierwsze spotkanie przedstawicieli biur prasowych i departamentów informacyjnych krajowych organów prokuratur w siedzibie Eurojust w Hadze

Pierwsze spotkanie przedstawicieli biur prasowych i departamentów informacyjnych krajowych organów prokuratur w siedzibie Eurojust w Hadze

W dniach 16 – 17 maja 2019 roku w siedzibie Eurojust w Hadze odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli biur prasowych i departamentów informacyjnych krajowych organów prokuratur.

Celem spotkania było wypracowanie ustaleń dotyczących powstania międzynarodowej sieci współpracy w zakresie komunikacji biur prasowych i departamentów informacyjnych krajowych organów prokuratur oraz Eurojust.

Obrady prowadzone były przez Cecylię Thorfinn – Szefową Działu Komunikacji Eurojust, która zaprezentowała nową strategię komunikacyjną.

Spotkanie było kontynuacją dyskusji podjętej podczas Forum Konsultacyjnego Prokuratorów Generalnych w październiku 2018 roku. Dotyczyła ona potencjalnych korzyści z utworzenia sieci współpracy pośród biur prasowych i departamentów informacyjnych krajowych organów prokuratur, w celu umożliwienia przekazywania sobie informacji dotyczących współpracy międzynarodowej w prowadzonych śledztwach oraz wsparcia oferowanego organom krajowym przez Eurojust.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele biur prasowych i departamentów informacyjnych prokuratur z 26 krajów oraz Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Prokuratura Krajowa reprezentowana była przez przedstawiciela Działu Prasowego.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-05-21
Data udostępnienia informacji: 2019-05-21
Liczba odsłon: 341