Status prawny

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 20 grudnia 2005 r. w sprawie utworzenia prokuratur apelacyjnych, okręgowych i rejonowych oraz ustalenia ich siedzib i obszarów właściwości (Dz. U. nr 261 poz. 2190 z późn. zm.) Prokuratura Okręgowa w Toruniu obejmuje obszar właściwości Prokuratur Rejonowych w Brodnicy, Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu, Grudziądzu, Toruń Centrum-Zachód w Toruniu, Toruń-Wschód w Toruniu i Wąbrzeźnie (§ 3 ust. 2 pkt e).

Natomiast zgodnie z § 5 ust. 39 cyt. rozporządzenia w obszarze właściwości Prokuratury Okręgowej w Toruniu utworzone zostały następujące prokuratury rejonowe oraz ustalone ich siedziby i obszary właściwości.

  1. Prokuratura Rejonowa w Brodnicy dla miasta Brodnica oraz gmin: Bartniczka, Bobrowo, Brodnica, Brzozie, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.
  2. Prokuratura Rejonowa w Chełmnie dla miasta Chełmno oraz gmin: Chełmno, Kijewo Królewskie, Lisewo, Papowo Biskupie, Stolno i Unisław.
  3. Prokuratura Rejonowa w Golubiu-Dobrzyniu dla miasta Golub-Dobrzyń oraz gmin: Ciechocin, Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Radomin i Zbójno.
  4. Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu dla miasta Grudziądz oraz gmin: Grudziądz, Gruta, Łasin, Rogóźno i Świecie n. Osą.
  5. Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód w Toruniu dla części miasta Toruń w granicach przebiegających od południa środkiem nurtu rzeki Wisły na odcinku od mostu kolejowego do zachodniej granicy administracyjnej miasta, następnie zachodnią i częścią północnej granicy administracyjnej miasta do skrzyżowania z ul. Grudziądzką, dalej ul. Grudziądzką do skrzyżowania z ul. Polną, następnie ul. Polną do skrzyżowania z ul. Chrobrego, potem ul. Chrobrego do skrzyżowania z rondem Pl. Pokoju Toruńskiego, a następnie wzdłuż torów kolejowych linii Toruń Wschodni-Toruń Główny na odcinku pl. Pokoju Toruńskiego – most kolejowy oraz gmin Łubianka i Zławieś Wielka.
  6. Prokuratura Rejonowa Toruń-Wschód w Toruniu dla części miasta Toruń obejmującej obszar w granicach przebiegających od granicy ustalonej dla Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód w Toruniu, a następnie wzdłuż północnej, wschodniej i południowej granicy administracyjnej miasta Torunia oraz miasta Chełmża i gmin: Chełmża, Lubicz, Łysomice, Obrowo i Wielka Nieszawka.
  7. Prokuratura Rejonowa w Wąbrzeźnie dla miasta Wąbrzeźno oraz gmin: Dębowa Łąka, Książki, Płużnica, Radzyń Chełmiński i Wąbrzeźno.
Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Andrzej Gęstwicki
Informację udostępnił: Michał Balicki
Data wytworzenia informacji: 2008-06-02
Data udostępnienia informacji: 2010-01-14
Liczba odsłon: 6 991

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj