Prokuratura Regionalna w Poznaniu nadzoruje, prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego Delegaturę w Poznaniu, śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się w okresie od 2009 roku do 2016 roku popełnianiem przestępstw związanych z wyłudzeniem kredytu na kwotę 17 milionów złotych, oszustw podatkowych polegających na obrocie maszynami i urządzeniami o znacznie zawyżonej wartości oraz wyłudzeniem dotacji z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na kwotę około 21 milionów złotych.

W dniu 09 grudnia 2019 roku, na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Delegatury w Poznaniu zatrzymali podejrzanego, któremu ogłoszono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, przestępstwa oszustwa podatkowego oraz wyłudzenia kredytu.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto w Poznaniu, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucone podejrzanemu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dotychczas w śledztwie zarzuty ogłoszono 12 osobom, sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone dalsze zatrzymania.

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Anna Marszałek
Informację udostępnił: Marek Sędziwy
Data wytworzenia informacji: 2019-12-13
Data udostępnienia informacji: 2019-12-13
Liczba odsłon: 227