1. Prokuratura Rejonowa w Białogardzie kierowana przez Prokuratora Rejonowego Jarosława Zająca i Zastępcę Prokuratora Rejonowego Katarzynę Bauman obejmuje zakresem swojego działania prowadzenie śledztw i nadzorowanie postępowań przygotowawczych prowadzonych przez inne organy w sprawach o przestępstwa popełnione na terenie miast: Białogard i Świdwin oraz gmin: Białogard, Brzeźno, Karlino, Połczyn-Zdrój, Rąbino, Sławoborze, Świdwin i Tychowo.

2. Prokuratura Rejonowa w Drawsku Pomorskim kierowana przez Prokuratora Rejonowego Łucję Laufer i Zastępcę Prokuratora Rejonowego Dorotę Szynkaruk obejmuje zakresem swojego działania prowadzenie śledztw i nadzorowanie postępowań przygotowawczych prowadzonych przez inne organy w sprawach o przestępstwa popełnione na terenie miast i gmin: Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Ostrowice, Wierzchowo i Złocieniec.

3. Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu kierowana przez Prokuratora Rejonowego Barbarę Stolińską-Filipczak i Zastępcę Prokuratora Rejonowego Agatę Lebowską obejmuje zakresem swojego działania prowadzenie śledztw i nadzorowanie postępowań przygotowawczych prowadzonych przez inne organy w sprawach o przestępstwa popełnione na terenie miasta Kołobrzeg oraz gmin: Dygowo, Gościno, Kołobrzeg, Rymań, Siemyśl i Ustronie Morskie.

4. Prokuratura Rejonowa w Koszalinie kierowana przez Prokuratora Rejonowego Marię Kociubińską oraz Zastępcę Prokuratora Rejonowego Macieja Mikołajczaka obejmuje zakresem swojego działania prowadzenie śledztw i nadzorowanie postępowań przygotowawczych prowadzonych przez inne organy w sprawach o przestępstwa popełnione na terenie miast: Darłowo i Koszalin oraz gmin: Będzino, Biesiekierz, Darłowo, Malechowo, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno.

5. Prokuratura Rejonowa w Sławnie kierowana przez Prokuratora Rejonowego Jarosława Płachtę i Zastępcę Prokuratora Rejonowego Mirosławę Bańską obejmuje zakresem swojego działania prowadzenie śledztw i nadzorowanie postępowań przygotowawczych prowadzonych przez inne organy w sprawach o przestępstwa popełnione na terenie miasta Sławno oraz gmin: Postomino i Sławno.

6. Prokuratura Rejonowa w Szczecinku kierowana przez Prokuratora Rejonowego Janusza Bugaja i Zastępcę Prokuratora Rejonowego Marzenę Ludwiniak-Aniołowską obejmuje zakresem swojego działania prowadzenie śledztw i nadzorowanie postępowań przygotowawczych prowadzonych przez inne organy w sprawach o przestępstwa popełnione na terenie miasta Szczecinek oraz gmin: Barwice, Biały Bór, Bobolice, Borne Sulinowo, Grzmiąca i Szczecinek.

7. Prokuratura Rejonowa w Wałczu kierowana przez Prokuratora Rejonowego Piotra Łosiewskiego i Zastępcę Prokuratora Rejonowego Beatę Marcinkowską obejmuje zakresem swojego działania prowadzenie śledztw i nadzorowanie postępowań przygotowawczych prowadzonych przez inne organy w sprawach o przestępstwa popełnione na terenie miasta Wałcz oraz gmin: Człopa, Mirosławiec, Tuczno i Wałcz.

Kompetencje Prokuratorów Rejonowych obejmują: kierowanie całością prac prokuratury i reprezentowanie jednostki na zewnątrz w tym m.in.: sprawowanie nadzoru służbowego nad działalnością wszystkich pracowników prokuratorskich oraz urzędników i innych pracowników prokuratury, załatwianie spraw prezydialnych, tajnych, poufnych i wojskowych, przyjmowanie interesantów w sprawach skarg i wniosków, wyznaczanie prokuratorów na rozprawy i przyjmowanie referatów posesyjnych, podejmowanie decyzji o celowości i zakresie zaskarżania orzeczeń sądowych, a także decyzji o objęciu i zwolnieniu prokuratorów z aprobaty, dekretowanie pełnej korespondencji wpływającej po raz pierwszy do prokuratury, sprawowanie bieżącego nadzoru nad postępowania karnymi i sprawami wpisanymi do rejestru ”Ko”, ocena: zasadności wniosków o zastosowanie tymczasowego aresztowania przez sąd, wniosków o wymiar kary i wniosków w trybie art. 335 § 1 kpk, analiza obciążenia i wydajności prokuratorów, utrzymywanie stałych kontaktów z prasą, dokonywanie wyrywkowej kontroli załatwionych spraw, przeprowadzanie analiz prawidłowości realizacji zadań służbowych i inne.

Zastępca Prokuratora Rejonowego w każdej z jednostek m.in.: zastępuje Prokuratora Rejonowego w czasie jego nieobecności, nadzoruje pracę sekretariatu Prokuratury Rejonowej, a także wykonuje inne czynności zlecone mu przez Prokuratora Rejonowego.

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Artur Stupak
Informację udostępnił: Artur Stupak
Data wytworzenia informacji: 2017-08-22
Data udostępnienia informacji: 2013-09-24
Liczba odsłon: 11 785

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj