Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W związku z obchodzonym w dniach 18 - 24 lutego 2019r. "Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu oraz we wszystkich prokuraturach rejonowych okręgu wrocławskiego, w ramach godzin urzędowania oraz w dni wolne od pracy, osobom zainteresowanym udzielane będą bezpłatne porady prawne. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostały wywieszone w siedzibach poszczególnych jednostek organizacyjnych prokuratury.

Przed nami kolejna 18 edycja Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Od 18 do dnia 24 lutego 2019 r. każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać bezpłatną poradę prawną w jednostkach organizacyjnych prokuratury na terenie całego kraju.

W organizację obchodów – oprócz Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej  włączyli się również asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi, policjanci oraz inni specjaliści.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

Program jest odpowiedzią na  potrzebę wprowadzenia jednolitych standardów pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom przestępstw.

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Grzegorz Wielanowski
Informację udostępnił: Grzegorz Wielanowski
Data wytworzenia informacji: 2019-02-15
Data udostępnienia informacji: 2019-02-15
Liczba odsłon: 326